31 марта 2015, 20:43

Журналісти розкрили схему мільйонних збагачень паркувальників у Києві

Про це йдеться у сюжеті програми "Гроші".

"Київтранспарксервіс" давно цікавив громадських активістів, які стверджують, що корупційні оборудки там сягнули колосальних розмірів.

Близько півтори тисячі паркувальників кладуть до кишені керівництва щороку більше 90 мільйонів гривень. Такі величезні прибутки працівники отримують завдяки платі за паркувальне місце поза касою, до власної кишені.

Проте скандальна фірма вирішила не задовольнятися самими лише грошима від паркування.

Більш масштабна схема базується на багаторівневих паркінгах, під  будівництво яких київська влада відвела дуже дорогі землі навколо центру міста.

Два роки тому КМДА провела так звані інвестиційні конкурси на будівництво багаторівневих паркінгів та відкритих стоянок. На 10-ти майданчиках перемогла одна й та ж фірма - "Де-Люкс", яка, як виявилось, не мала жодного стосунку ані до будівництва, ані до парковок.

Замовником будівництва став саме "Київтранспарксервіс".

Таким чином юристи переконані, що ділянки, вартістю близько чотирьох мільйонів доларів, "Де-Люкс" буквально подарували, адже конкурсу як такого не проводили.

"Відповідно до укладених трьохсторонніх інвестиційних угод, де замовником-зацікавленою стороною є КП "Київтранспарксервіс", без будь-яких конкурентних засад зазначені земельні ділянки переходять повністю стовідсотково до власності зазначених інвесторів", - пояснив правозахисник Дмитро Калько.

Відповідно до угоди, "Де-Люкс" може будувати на земельних ділянках будь-що з парковкою. Тобто замість багаторівневого європейського паркінгу може з'явитися черговий торгівельний центр або готель.

Зв'язатися з керівниками фірми "Де-Люкс" журналістам не вдалося, проте вони запитали у директора КП "Київтранспарксервіс" Володимира Першина щодо можливих земельних оборудок. Проте ясної відповіді про майбутню парковку або її відсутность Першин так і не дав.

Источник: ТСН

Быстро и удобно заказать такси в Киеве и пригороде Вы можете на нашем сайте

Вы мобильный пользователь? Скачивайте приложение для Вашего смартфона на AppStore, Google Play или Windows Phone Store