31 марта 2015, 20:43

У карпатському містечку "загубили" понад три мільйони на ремонт дороги

Виділених грошей вистачило лише на три кілометри тонкого шару асфальту, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

У цьому регіоні чи не найгірші дороги в Україні. Місцеві мешканці вимушені самі ремонтувати метрові ями, щоб машина не вбила у власному ліжку. Львівський облавтодор у 2012 році вирішив за спонсорські гроші до міжнародного фестивалю Всесвітніх Бойківських Фестин подарувати містечку дороги.

"Капітального ремонту не проводилося, напевно, із якихось 80-х років. На дорогу було три мільйони шістсот тисяч. От на ті гроші є рішення міської ради, що на ті гроші зробити тільки дорожнє полотно", - заявив заступник голови міста Турка Ростислав Набоков.

Проте облавтодор вирішив не обмежуватися лише дорогами, а ще й переробити тротуари. "Ми, депутати, прийняли рішення не робити тротуари, а робити побільше полотна, тому що розуміли, що гроші більше нізвідки не прийдуть", - додав заступник мера.

Після ремонту майже ідеальних, на думку місцевих мешканців, тротуарів старі бордюри кудись зникли. "Все зникло у невідомому напрямку, всі бордюри були у невідомому напрямку вивезені", - розповів  Набоков.

Зараз відремонтовані дороги вже розсипаються на очах. "То є один вирівнювальний шар, зверху мав бути ще один основний шар. Його не було зроблено  і від 2012 року практично по сьогоднішній день вона практично вже приходить до непридатності", - наголосив заступник очільника міста.

Минулого року міськрада отримала позов від облавтодору, який на додачу до спонсорських трьох мільйонів за дороги вимагає від міста ще майже два мільйони гривень за тротуари. Ця сума - майже річний бюджет міста Турка.

І хоча депутати відмовилися замовляти тротуари, під актом виконаних робіт стоїть підпис міського голови.

"У 2012 році це все робилося, а в 2014 він підписав акти виконаних робіт. Не знаю, коли він підписав і коли поставив печатку, але до того до міськради ніхто не позивався, а в 2014 році прийшла вимога від Облавтодору оплатити", - зазначив депутат.

Проте вже колишній міський голова Юрій Касюхнич, який був першим люстрованим сміттєвим баком українським чиновником, перекладає усю відповідальність на обласну адміністрацію. "Це ініціатива була голови львівської обладміністрації, він наполіг, щоб "Автодор" провів роботи, а потім якось розрахуємося", - нарікає екс-мер Турки.

У львівському Облавтодорі поки що на запит не відповідають, а в обладміністрації звинуватили мера у домовленості паралізувати роботу міста. Ймовірно, чиновники думали, що влада зміниться, гроші розчиняться у кишенях, місто виплатить борги і - кінці у воду.

Та нові турківські чиновники звернулись до обласної прокуратури із проханням поновити строки апеляційного оскарження.

Источник: ТСН

Быстро и удобно заказать такси в Киеве и пригороде Вы можете на нашем сайте

Вы мобильный пользователь? Скачивайте приложение для Вашего смартфона на AppStore, Google Play или Windows Phone Store