31 марта 2015, 20:43

У Дніпропетровську люди Януковича вкрали міської нерухомості на сотні мільйонів доларів

"Вілкул та його команда, як сарана, захопили свого часу цю область, це місто. Їх Криворізька "компашка" зайшла скрізь. Вони скрізь розставили своїх людей, де вони мерзенно грабували область", - каже екс-заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан.

Порахувати збитки й досі неможливо. Керівник житлово-комунального управління Михайло Лисенко каже, що з власності ЖЕКів близько 500 приміщень були передані у приватну власність. Серед них – бібліотеки, актові зали, ліфтерські та багато іншого.

Як це робилося - розповідають ті, кому довелося повертати власність місту, тобто законному власнику. Було сформовано схему фіктивної заборгованості, у процесі доведення структур до банкрутства підписувалась "мирова угода", яка нібито гасила цю фіктивну заборгованість, але приміщення передавались у приватну власність.

Через вигаданий борг за якихось кілька років місто втратило понад 300 об'єктів нерухомості, понад 500 приміщень. Серед них і місцеві ЖЕКи. В результаті вони за комунальні гроші змушені були платити оренду за власне приміщення. Про це свідчать самі комунальники.

Але й це не кінець. Потрапивши з комунальної власності у приватну контору робітників ЖЕКу, звичайних робітників, змусили звільнитися. Працівники намагались звертатись до прокуратури, але за це були "покарані" - понад вісім місяців цим людям не платили зарплату попри те, що вони продовжували виконувати свою роботу. Через схему з передачею ЖЕКу у приватну власність працівники голодували понад півроку.

"М'ясо я вже давно бачив, бо воно 60 грн. Я б не проти і телевізор купити, у мене старий телевізор. Чесно кажучи, мені соромно. У всьому я відмовляю собі", - розповів журналістам двірник місцевого ЖЕКу.

Між тим, бюджетом на підтримку лише одного ЖЕКу було виділено 2,5 млн грн. Ці гроші зникли так само, як і знакові для Дніпропетровська будівлі. Так само перекочувала у приватні руки будівля регіонального "34-го каналу".

"Місто Дніпропетровськ втратило сьогодні "34-й канал". Сьогодні будівлю каналу, яка була завжди міською, ми втратили. Тому що компанія Ахметова, Вілкула, Романенка забрала це в свої руки", - розповідає радник голови Дніпропетровської ОДА Олексій Салкоч.

Так само величезний готель теж більше не належить місту через санацію, як і місцеве депо. Лише деякі приміщення таки вдалося повернути у власність громади – близько 80 об'єктів. Серед них і оперний театр, але більшість й досі у власності людей афілійованих з колишньою владою міста.

Найбільш цинічна схема має такий план: в центрі міста або на елітній земельній ділянці будується мікроприміщення - сарай, або будка - узаконюється через місцеве КП "Бюро", про яке докладно розповів у власному відео пан Величко. А згодом, спираючись на нерухомість, привласнюють і всю земельну ділянку. На місцевій набережній Перемоги пішли ще далі – понад гектар берегової зони виділили у приватну власність, навіть не намагаючись щось побудувати, і хоч якось прикрити нахабну крадіжку міської землі. Не потурбувалися про прикриття тому, що були впевнені - все схоплено на рівні мера.

Журналісти "Грошей" отримали документ, в якому фактично невідомій фірмі безкоштовно планують передати чотири гектари елітної берегової зони. Саме втікач Величко мав би готувати цей документ на рішення сесії. Більшість тих, хто так чи інакше мав до цього стосунок вже втекли з України.

Все, наведене у сюжеті "Грошей", тільки сота доля того, що виклав у своєму зверненні Олександр Величко, – людина, яку пов'язують зі сферою впливу регіонала Вілкула. "Улюбленця" Віктора Януковича.

Источник: ТСН

Быстро и удобно заказать такси в Киеве и пригороде Вы можете на нашем сайте

Вы мобильный пользователь? Скачивайте приложение для Вашего смартфона на AppStore, Google Play или Windows Phone Store