9 марта 2016, 12:55 • Юлія Шрамко

Суд у Японії ухвалив рішення зупинити два ядерні реактори

КИЇВ. 9 березня. УНН.Японський суд сьогодні ухвалив рішення закрити два атомні реактори, оскільки вони несуть загрозу для безпеки країни, передаєУННз посиланням на ВВС.

Рішення стосується третього і четвертого реакторів АЕС "Такахама", яка розташована за 350 км від Токіо.

Робота четвертого реактора була припинена в кінці лютого через технічну помилку. Третій реактор працює досі. Обидва реактори відновили свою роботу лише цього року.

Управляє реакторами компанія Kansai Electric, яка назвала рішення суду сумним. Зазначається, що компанія збирається подавати апеляцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реактор японської АЕС “Такахама” переведений в стан холодної зупинки

Позивачами у справі виступили люди, які живуть поблизу АЕС, які заявили, що реактори становлять загрозу для озера Біва - основного джерела води для регіону. Якщо на станції станеться аварія, то вода в озері буде забруднена.

Після виконання рішення суду в країні залишиться лише два атомні реактори в роботі.

Вимоги до безпеки атомних електростанцій в Японії істотно посилилися після аварії на АЕС "Фукусіма", яка сталася в березні 2011 року. Тоді стався збій в системі охолодження реакторів, що призвело до вибуху. У результаті були пошкоджені чотири з шести реакторів АЕС. У радіусі 20 км від "Фукусіми" була встановлена ​​зона відчуження. З тих пір в Японії були закриті десятки атомних електростанцій.

Прем'єр-міністр країни Сіндзо Абе планує відродити атомну енергетику в Японії. Всього, згідно з планами уряду, повинні бути перезапущені 25 реакторів, що викликає громадські протести. Рішення суду істотно ускладнює реалізацію цих планів.

Источник: УНН

Теги ЯПОНІЯ

Быстро и удобно заказать такси в Киеве и пригороде Вы можете на нашем сайте

Вы мобильный пользователь? Скачивайте приложение для Вашего смартфона на AppStore, Google Play или Windows Phone Store