31 марта 2015, 20:43

НБУ погіршив економічні прогнози: ВВП впаде ще більше, інфляція зросте

Макроекономічні прогнози на 2015-2016 роки в Нацбанку зробили, враховуючи зобов'язання України перед МВФ за програмою розширеного кредитування. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

"За оцінками  Національного банку України, у першому кварталі 2015 року внаслідок продовження військового конфлікту падіння ВВП порівняно з попереднім кварталом за вирахуванням сезонного фактора тривало. Лише з другого кварталу очікується поступове відновлення економічного зростання (порівняно з попередніми кварталами), насамперед за рахунок чистого експорту та завантаження вивільнених потужностей. Але в цілому за 2015 рік унаслідок ефекту статистичної бази прогнозується падіння ВВП на рівні 7,5%. Очікується, що зростання інвестиційного попиту розпочнеться в другому півріччі 2015 року через посилення ефекту імпортозаміщення та відновлення зруйнованої на Сході країни інфраструктури. Унаслідок суттєвого послаблення курсу гривні в попередні періоди імпорт залишатиметься досить слабким. Відновлення зростання реального ВВП у річному вимірі прогнозується вже в 2016 році – на 3%", - зазначають у Нацбанку.

У НБУ прогнозують, що міжнародні резерви України цього року мають зрости до 18 млрд доларів США.

"Суттєва девальвація гривні, яка вже відбулася, разом з більш значним підвищенням тарифів житлово-комунального господарства зумовили підвищення прогнозу споживчої інфляції на кінець 2015 року до 30%, базової – до 25%. Більша частина зростання цін відбудеться в першому півріччі, оскільки ефекти девальвації насамперед відображаються протягом перших двох кварталів, а основне підвищення тарифів ЖКГ відбудеться в другому кварталі. Стримуючим чинником для інфляції буде низький споживчий попит та зниження цін на світових ринках. На фоні вичерпання ефекту девальвації і нижчих темпів підвищення тарифів ЖКГ, а також проведення  Національним банком України активної антиінфляційної політики рівень споживчої інфляції на кінець 2016 року знизиться до 13%, базової інфляції – до 8%", - ідеться в повідомленні.

Источник: ТСН

Быстро и удобно заказать такси в Киеве и пригороде Вы можете на нашем сайте

Вы мобильный пользователь? Скачивайте приложение для Вашего смартфона на AppStore, Google Play или Windows Phone Store