31 марта 2015, 00:25

Гучні скандали в уряді: звільнення високопосадовців, арешти в прямому ефірі та розкрадання мільярдів

Відпустити хабарників на волю цього разу захотів не суд, а прокуратура. Арешту голови ДСНС і його заступника домоглися тільки після особистого втручання прокурора України. Найприкріше в цій ситуації розуміння: коли довести провину не можуть тим, кого затримують на очах мільйонів, справу кого персонально супроводжує міністр внутрішніх справ, а на арешті наполягає Віктор Шокін - значить система не діє. І сидіти корупціонеру у в'язниці чи ні залежить тільки від суми викупу.

Наразі суд арештував Бочковського і Стоєцького на два місяці. А поки вони перебувають у камері слідчого ізолятора, їхні підлеглі з областей уже почали давати нові й нові покази проти них. Віриться, що цього разу аргументів буде достатньо: і для прокуратури, і для судді.

Минулого понеділка прем'єр Арсеній Яценюк прийняв також відставку голови Фіскальної служби Ігоря Білоуса. За результатами службової перевірки звільнено і керівника податкової міліції Хоменка та головного митника Макаренка. Але чи є вже результати кримінального провадження щодо можливого отримання ними "неправомірної вигоди" під час розмитнення товарів на кордоні, прокуратура Києва досі мовчить.

Водночас Яценюк попросив Генпрокуратуру перевірити звинувачення в корупції на адресу всього уряду. Скандал виник після слів Миколи Гордієнка, якого усунули з посади голови Державної фінансової інспекції. Ця установа контролює використання коштів і майна державних компаній України. І, за словами прем'єра, не виконала низки розпоряджень Кабміну. Тому ще на початку березня голову інспекції Гордієнка відсторонили на час службового розслідування. Той у відповідь заявив, що корупційні схеми в Україні покриває сам Кабмін. І що насправді фінінспекція виявила порушень на сім із половиною мільярдів гривень.

Уряд парирував, що більшість цих порушень стосується діяльності попереднього Кабміну. І тільки мільярд із цієї суми інспекція повернула державі. А справжня причина звинувачень - відставка з посади голови фінінспекції, що так довго не помічав розкрадання бюджетних грошей.

Але Генпрокуратура на прохання Яценюка вже відкрила справу про порушення в Кабінеті міністрів. А сам прем'єр пообіцяв дати всі необхідні свідчення.

Источник: ТСН

Быстро и удобно заказать такси в Киеве и пригороде Вы можете на нашем сайте

Вы мобильный пользователь? Скачивайте приложение для Вашего смартфона на AppStore, Google Play или Windows Phone Store